В’ячеслав Самофалов

В’ячеслав Самофалов

баян

В’ячеслав САМОФАЛОВ – відомий український музикант, народний артист України, професор, соліст Національної філармонії України, диригент, композитор.

В’ячеслав Самофалов  походить з родини музикантів. Вищу музичну освіту здобув у Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського (1989, клас баяна, професор М.І. Різоль) та Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського (2009, клас оперно-симфонічного диригування, професор В.Б. Гнєдаш).

В. Самофалов - Лауреат Українського конкурсу (1988, Рівне) та у складі ансамблів: Лауреат I премії Міжнародного конкурсу «Citta di Castelfidardo» (1999, Італія); Дипломант міжнародних конкурсів «Astor Piazzolla» (1999, Італія), «Coupe Mondiale» (2002, Данія).

Виконавському мистецтву В. Самофалова притаманне прискіпливе ставлення до творів як світової класики, так і творів сучасних авторів. Як артист-виконавець він володіє особливою манерою і філософським трактуванням світової та вітчизняної музичної спадщини. Професійним кредо В’ячеслава Самофалова завжди є прагнення до вершин виконавської майстерності. Маестро притаманне тонке відчуття ансамблю, досконала техніка, невпинний творчий пошук нових стилів та художніх засобів виразності.

В. Самофалов як баяніст та диригент має чисельні аудіо та відеозаписи, а саме: «Грає В'ячеслав Самофалов» (1989), два компакт-диски «Rizol Quartet» (2000), «Ukrainian Trio» (2002), «Гайда» (2003), «Симфонія Сонцю» (2005), «Piazzolla&tango» (2018).

В’ячеслав Самофалов є яскравим представником української музичної культури, про що свідчить широка географія його гастрольної діяльності. Свою творчість музикант неодноразово демонстрував у концертних залах Білорусі, Польщі, Росії, Угорщини, Німеччини, Франції, Італії, Швейцарії, Голландії, Перу, Колумбії, Сальвадору, Еквадору, Коста-Ріки, Панами, Данії, Швеції; брав участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалях.

В. Самофалов плідно співпрацює з симфонічним оркестром «Ренесанс», Державним камерним ансамблем «Київські солісти», Камерним оркестром «Віртуози Києва», Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України, Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України.

Як композитору В’ячеславу Самофалову належать чисельні авторські твори: «Поліфонічний зошит», «Сюїта стародавніх танців», «Колумбійський карнавал», сюїти «Мальовнича Україна», «Листи мого дитинства», музика до казок Р. Кіплінга. Серед них вокально-хорові твори: «Аве Марія»; Чотири слов’янські концерти «ПОРИ РОКУ» для мішаного хору («Купальська» на 5 частин; «Масляна» на 7 частин; «Осенини» на 5 частин; «Коляда» на 5 частин); кантата «Історія солдата» на вірші С. Орлова, Ю. Бережко-Камінської, Р. Рождєствєнського; вокальний цикл «Поет і смерть» на вірші Ф.Г. Лорки, Ж. Брассанса, М. Жаровіна, опера-казка "Краща пісня Лісової країни", лібрето Ю. Бережко-Камінської.  Взагалі у творчому здобутку В. Самофалова понад 250 обробок та аранжувань для різних за складом ансамблів, оркестру, хору. 


В 2014 році твір В. Самофалова "AVE MARIA" отримав Благословення Його Святійшества Папи Римського Франческо. Ім'ям В'ячеслава Самофалова названа Мала планета Сонячної системи: 262418 Samofalov (2006 UV61), NASA — Jet Propulsion Laboratory (2013). 

* * *

       «В’ячеслав Самофалов один з моїх найталановитіших і найулюбленіших учнів. Я й сьогодні волів би повторити роки роботи з В’ячеславом. Йому я передав не тільки свої знання, а й свій досвід – педагогічний і життєвий. З часом у Слави відкрилося нове обдарування – композиторське. Я вірю в творче майбутнє В’ячеслава, вірю, що він ще багато чого зробить для мистецтва України».

Професор М.І. Різоль, «Радіо «Культура» - представляє», 2003


     «В’ячеслав Самофалов має добрий смак і надзвичайно високий професійний рівень. Сама тема твору «Пори року» - це вагомий пласт в українській фольклористиці. У творі автор відбив характер народності давніх часів, вразив глибинним проникненням в українську народну пісню, яку він вдало інтерпретував через поліфонію. Поліфонія взагалі притаманна українській пісенності.

         Вітаю автора з надзвичайно талановитим твором і впевнений, що у нього велике майбутнє».

Композитор Є.Ф. Станкович, газета «Ірпінський вісник» № 47, 27.11.2015

      

       «В'ячеслав Самофалов показав чудеса і як виконавець, і як аранжувальник, і, нарешті, як диригент. Його баян звучав як оркестр, то розмовляючи, то голосячи. Апофеоз програми (і фестивалю в цілому) - «Адіос Ноніно» у виконанні квартету «Каприс-Класік», струнного ансамблю «Vivo», вокального колективу «Благовість» на чолі з солістом-диригентом В'ячеславом Самофаловим».

В. Муратова, «Київські відомості», 23-24.10.2009

     
     
    «В’ячеслав Самофалов – баяніст, соліст-інструменталіст, аранжувальник, композитор, педагог принаджує яскравим сценічним талантом інтерпретатора, тонкою музикальністю. Саме це слухач, який потрапив уперше на його концерти, помічає передусім. Ті ж, хто знає В’ячеслава краще, захоплюються його щедрим музичним обдаруванням, багатогранністю творчого потенціалу і, зрештою, його людською особистою привабливістю».

Г. Сабітова, «Pадіо «Культура» – представляє», 2003

     

       «Напровесні в Колонному залі Національної філармонії України відбувся ювілейний творчий вечір народного артиста України, професора, соліста філармонії, композитора В’ячеслава Самофалова. На нашому небосхилі запалало водночас дві зорі: самобутній композитор і мала планета з такою ж назвою.        

         …Організовує, придумує, піклується, веде за собою інших, допомагає, підставляє плече, пам’ятає за всіх. А в концерті це особливо помітно - у соло, в ансамблі, за диригентським пультом - на чолі, на вістрі».

В. Дробязко, «Українська музична газета», № 2 (92), 2014

     
   
       «Відіграв, продиригував, відзвітував своєю вулканічною енергією народний артист України, соліст Національної філармонії України, композитор, диригент, професор В’ячеслав Самофалов. Так і є – він митець високої творчої думки та культури світового рівня».

М. Сікора, Міжнародна українська газета «Моя Україна», №3-4, 2013

 
       Посилання на відео-матеріали:

      https://www.youtube.com/user/Samofalovslava/videos?view=0

       


       

       Найближчі події