Неліда Афанасьєва

Неліда Афанасьєва

Із відзнакою закінчила Київське музичне училище імені Р.М.Глієра (клас Л.Б.Шур) і Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського (клас О.Г.Холодної).


З 1970 року працює концертмейстером і солісткою Національної філармонії України. Багато гастролювала Україною та за її межами. Брала участь у проведенні Днів української літератури і мистецтва в республіках колишнього Радянського Союзу, а також побувала на гастролях в Іспанії, Німеччині, Фінляндії, Японії, Бельгії, Люксембурзі, Австралії і Новій Зеландії. Новозеландська газета «The press» під час гастролей українських артистів писала: «Велике задоволення подарував виступ піаністки Неліди Афанасьєвої. Її акомпанементи були проникливими і емоційними, а гра соло – витонченою і майстерною». Бельгійська преса підкреслювала бездоганне відчуття ансамблю, а газети Німеччини – віртуозну майстерність, високу виконавську культуру і артистизм.

Неліда Афанасьєва виступала з відомими українськими митцями: Дмитром Гнатюком, Євгенією Мірошниченко, Анатолієм Солов’яненком, Марією Стеф’юк, Анатолієм Кочергою, Миколою Кондратюком, Валерієм Буймістером, Людмилою Юрченко, Тарасом Штондою. Підготувала численні сольні програми із солістами філармонії - народними артистами України Лідією Кондрашевською, Володимиром Ілляшевичем, заслуженою артисткою України Любов’ю Скоромною, молодими співаками - Романом Смоляром, Каріною Кондрашевською, Суреном Максутовим. Вона грає у фортепіанному дуеті з народною артисткою України Світланою Черношей-Глух і заслуженою артисткою України Тетяною Андрієвською, а також виступає у супроводі симфонічного оркестру. Студія «Укртелефільм» зняла музичний фільм «Настрої» (фортепіанні дуети).
Протягом багатьох років піаністка співпрацювала з видатним українським віолончелістом, заслуженим артистом України, професором Вадимом Червовим. Українські композитори писали нові твори спеціально для їхнього дуету.
Майже сорок років подружнього і творчого життя поєднують Н.Афанасьєву з відомим співаком, заслуженим артистом України, професором Віктором Тіткіним. Їхнє творче життя – це численні сольні програми, сотні концертних виступів, гастролі по Україні і зарубіжжю, фондові записи, виступи по радіо і телебаченню.
Н.Афанасьєва – активний пропагандист української класичної і сучасної музики. Вона була першою виконавицею творів А.Штогаренка, І.Карабиця, І.Шамо, Л.Дичко, Ю.Іщенка, М.Степаненка та інших. Зробила багато записів у фонд Українського радіо. За участю Н.Афанасьєвої на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка здійснені постановки опер у концертному виконанні: «Сокіл» Д.Бортнянського, «Наталка Полтавка» М.Лисенка, «Черевички» П.Чайковського, «Жовтий лелека» О.Костіна, «Біг» В.Бібіка, музична вистава «Кохання у житті Т.Г.Шевченка», «Український реквієм» В.Птушкіна.

За заслуги в галузі українського музичного мистецтва у 1990 році Неліді Афанасьєвій присвоєно почесне звання «Заслужена артистка України». Вона - доцент Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, веде плідну викладацьку і наукову діяльність.
Найближчі події