Людмила Марцевич

Людмила Марцевич

Народна артистка України, лауреат Українського конкурсу, професор.

Музичну освіту здобула в Одеській середній спеціальній музичній школі імені П.С. Столярського та Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової в класах професорів М.Старкової, Є.Вауліна, Л.Гінзбург. Закінчила аспірантуру Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського в класах професорів Я. Зака (Москва) та В. Сєчкіна (Київ).

Інтенсивну концертну діяльність розпочала ще ученицею 10 класу в 1963 році після перемоги на Українському конкурсі піаністів імені М.В.Лисенка (І премія). Виступала із сольними концертами та у супроводі симфонічних і камерних оркестрів, в ансамблях із видатними музикантами та диригентами (Н. Рахлін, С. Турчак, Ф. Глущенко, І. Блажков, В. Гнєдаш, В. Сіренко, В. Здоренко, Урс Шнайдер та ін.). Неодноразово гастролювала у Франції, Німеччині, Норвегії, Словаччині, Іспанії, Кореї, Польщі, США, країнах СНД.

У 1982 році їй було присвоєно почесне звання заслуженої артистки України, у 1994 році – народної артистки України.

В її репертуарі – найскладніші твори класичної спадщини, епохи романтизму, сучасних авторів. Піаністка часто була першим виконавцем багатьох творів українських композиторів, вона має багато записів у фондах Українського радіо і телебачення.

Преса завжди підкреслює її глибоку концепцію та особливий філософський підхід до виконуваного репертуару, романтичну піднесеність, благородство звуку, вміння побудувати велику форму і затримати увагу на підтексті музичного твору, індивідуальний почерк, художню зрілість інтерпретації та гармонійне поєднання технічної досконалості, бездоганного смаку, вишуканості і творчого натхнення.

Як професор Національної музичної академії України, вона виховала багато талановитих піаністів, які успішно працюють в Україні та за її межами.

Найближчі події